Wszystko o 3D

10 najdziwniejszych tworów 3D.

reka wydrukowana w 3d

Mit o tym, że za pomocą drukarek 3D można stworzyć dosłownie wszystko ogarnął cały świat.  Oczywiście nie da się wydrukować wszystkiego – technologia nie osiągnęła jeszcze tak wysokiego stopnia rozwoju, ale można wydrukować znaczną większość rzeczy. Oto najbardziej zaskakujące jakie udało się dotychczas wykonać przy użyciu drukarek 3D.

Jeśli potrzebna jest Państwu firma oferująca druk 3d to polecamy 3D-up – pomagają w przygotowaniu modeli i oferują korzystne cenowo wydruki.

3d printed house 3d printed pistol 3d printed head

  1. Kończyny – rewolucyjne zastosowanie 3D dotyczyło kaczki z amputowaną kończyną. Wydrukowanie nogi zakończyło się ogromnym sukcesem, więc naukowcy poszli tym tropem wzbijając się na wyższy poziom i zaczęli drukować protezy przeznaczone dla ludzi. Firm zajmujących się ich trwale udoskonalaną produkcją przybywa każdego dnia.
  2. Wołowina – to absolutne szaleństwo w kwestii tematyki 3D. Co prawda wydrukowana wołowina nie jest jadalna, ale zaawansowane prace mają w krótkim czasie sprawić, iż po ewentualny stek nie trzeba będzie biegać do mięsnego – wystarczy go wydrukować. Dzieje się tak za sprawą pobrania komórek i ich pomnożenia przy użyciu odpowiedniego wkładu drukarki 3D.
  3. Pistolet – fala krytyki jakie przetoczyła się przez Stany Zjednoczone po zaprezentowaniu przez jednego z mężczyzn działającego pistoletu, który został wydrukowany za pomocą drukarki 3D była ogromna. Dlaczego? Bo pistolet działał. Stanowił zagrożenie dla ludzi, w związku z czym zaczęto zadawać sobie pytania – świecie, dokąd zmierzasz?
  4. Figurka z prochu – obrzędy religijne różnią się w zależności od miejsc na mapie świata, jednak młody mężczyzna z Azji przeszedł samego siebie w kwestii upamiętnienia swego bliskiego. Za pomocą technik drukarek 3D przetworzył prochy swego przyjaciela, a następnie wydrukował z nich figurkę upamiętniającą postać.
  5. Auto – to również ważny moment w historii rozwoju druku 3D. Bezprecedensowe wydrukowanie działającego samochodu nastąpiło na początku stulecia. Co ciekawe auto było zasilane etanolem i choć nie osiągało imponujących możliwości jezdnych, to wykorzystanie ekologicznych materiałów pozwoliło na ponowny proces druku.
  6. Robot – symbol technologii i innowacji XXw może wydrukować praktycznie każdy posiadacz drukarki 3D. Obecnie istnieje wiele powszechnych – gotowych projektów ze spisem elementów i szczegółową instrukcją działania w celu stworzenia robota, który będzie się poruszał i wykonywał dane polecenia
  7. Dom – choć budowa domu to proces żmudny, kosztowny i wymagający wiele wysiłku, to wcale nie musi się wiązać z tonami materiałów, dziesiątkami rąk do pracy i ogromnymi kosztami. Okazuje się, że domu wcale nie musimy budować – można go wydrukować. Oczywiście w technologii 3D.
  8. Okulary – znana wszystkim jest mądrość wypływająca z bajki o panu, który szukał okularów zapominając, że ma je na własnym nosie. Natomiast niekoniecznie znana jest geneza powstania okularów za pomocą technologii druku 3D. Tak.. – mowa o okularach, nie o oprawkach. Bo soczewki także da się wydrukować. Niewątpliwie przyda się do tego dobry wzrok.
  9. Wibrator – jeśli zakupy w sklepie z akcesoriami seksualnymi kogoś gorszą istnieje na to prosta rada – zrób je sobie sam. I właśnie z tego założenia wyszedł jeden z konstruktorów przedmiotów drukowanych za pomocą 3D tworząc wibrator. Trudno określić jakość działania seks-zabawki, ale z pewnością jest to ciekawa alternatywa.
  10. Majtki – owszem, praktycznie wszystkie części garderoby zostały już wydrukowane. Podstawą jest posiadanie dobrego projektu i materiału. Ubrania najczęściej drukuje się z nylonu, który nie należy do najdroższych zatem przy zakupie bielizny warto rozważyć każdą opcję.